II. kolo soutěže v požárním sportu (Podbořany - 18.5.2014)

18. května se naše družstva kluků a holek zúčastnila druhého kola soutěže v požárním sportu v Podbořanech. Kluci postupují z 1. místa do krajského kola a holky se bohužel umístily až na 3. místě, které je ovšem také velkým úspěchem.

I. kolo soutěže v požárním sportu (Telce - 3.5.2014)

Naši kluci se 3. května zúčastnili okrskového kola postupové soutěže a odvezli si odtud krásné 1. místo. Díky tomuto skvělému umístění postupují na okresní soutěž, která se pořádá 18.5. v Podbořanech.

Extraligový víkend

Konečně! Po dlouhém očekávání je to tady. Je sobota 17.8.2013, a my v 8 hodin vyrážíme do Radimovic, kde se poprvé zúčastníme závodu Extraligy ČR v PÚ. Kolem čtvrt na 11 jsme konečně na místě. Po zaparkování a protáhnutí nohou jsme si šli obhlédnout trať.  Čekal na nás nádherně připravený areál s velkoplošnou obrazovkou. Kolem třičtvrtě na 11 byl svolán slavnostní nástup, kde zazněla česká státní hymna. V 11 hodin odstartovalo první družstvo. Jako druzí šli kluci ze Zeměch, kterým se pokus nevydařil úplně podle jejich představ.

Na start jsme měli přijít jako 27. družstvo v pořadí, ale po odběhnutí 7. družstva nastal problém na časomíře a tak se po nucené hodinové pauze všechny odběhlé útoky musí opakovat. V tu dobu už jsme byly všichni nervózní a připraveni na závod. Okolo půl druhé je to tady. Před námi družstvo SDH Tuř a my připravení na přípravné základně. Za nedlouho na to jsme stáli na startovní čáře a čekali na výstřel od startéra. Útok nebyl úplně špatně rozběhnutý, ale z důvodu vykrácení obou proudů, zejména levého, se dokončil s časem 19,10.

Po odběhnutí jsme sbalili věci, naskládali je do auta a vyrazili směr Benešov u Semil. Abychom si zabrali dobrá místa pro stanování a také postavili stan pro výhled na zítřejší závod. Jak už jsme dlouze dopředu plánovali, postavili jsme si stany, připravili spaní a šli jsme si ugrilovat něco k večeři. Šéfem dnešního grilování byl náš kamarád a „trenér“ Bažík. Dnešní grilování se mu povedlo, žádné maso nepřišlo na zmar a tak jsme se po dobrém mase vydali pobavit se k místní hospůdce v areálu hasičského hřiště.

Od 22 hodin zde probíhala soutěž v odstrkávání „elektrického trakaře“. Ten, kdo dotlačil rány rozdávající trakař nejdále, vyhrál. Z našich řad neměl nikdo tolik síly a sebevědomí na to, aby se přihlásil a tak jsme závod sledovali pouze jako diváci. Okolo 23. hodiny, se několik z nás posilněno menší dávkou alkoholu rozhodlo, že si trakař vyzkouší mimo soutěž.  Náš závěr byl asi takový, že jsme usoudili, že závodníci, kteří dojeli více jak dva metry, jsou prostě borci.  Mezitím, už někteří z nás pomalu odcházeli spát, ale diskotéka se teprve pořádně rozjížděla. V průběhu noci odpadli všichni, někdo dříve, někdo později.

Ráno jsme měli časný budíček, okolo 7 hodiny. Skočili jsme se opláchnout, vyčistit zuby a připravit se na dnešní den. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo a tak jsme pomalu ale jistě začali připravovat věci na dnešní útok. V půl 9 proběhl slavnostní nástup a v 9 hodin startovalo první družstvo. Opět jsme měli přijít na start jako 27., ale krátce před naším útokem vypadla elektřina. Po ujišťování, zda časomíra určitě půjde, jsme tedy přistoupili na startovní čáru a čekali na výstřel. Padl výstřel, všichni vyběhli, ale v zápětí jsme uslyšeli píšťalku a poté slova rozhodčího „ulitý start“. Vrátili jsme se tedy na startovní čáru a čekali na další výstřel. Po uběhnutých 15 metrech jsme slyšeli písknout píšťalku znovu, což mohlo znamenat dvě věci. První z nich je znovu ulitý start a druhá z nich, mohla být jedině závada na časomíře. Naštěstí pro nás, to byla opravdu závada na časomíře a tak jsme se s pořadateli domluvili, že půjdeme na náš pokus znovu po odběhnutí pěti družstev. Opět jsme šli na startovní čáru. Padl výstřel, tentokrát vše v pořádku. Útok byl rozběhlý velice dobře, jen škoda opětovného vykrácení levého proudaře a času 18,84 (levý proud 16,82).

Po odběhnutí jsme začali balit všechny věci a chystat se na odjezd. Než jsme sbalili, začínala akorát ženská kategorie, kde jako druhé startovali děvčata z Chrášťan. Podívali jsme se na jejich vydařený pokus a vyrazili na cestu domů. Unaveni, ale s dobrým pocitem ze závodu, jsme se vrátili okolo 17. hodiny do Slavětína, uklidili nářadí a rozběhli se domů.

Videa ze závodu najdete zde.

Hasiči na Facebooku

SDH Slavětín Bazant.D@seznam.cz