Výlet do Prahy (18. 5. 2013)

Sbor dobrovolných hasičů ze Slavětína pořádal v sobotu 18. května 2013 výlet pro své členy a hlavně pro malé hasiče do Prahy. Počasí nám z rána moc nepřálo, ale i přes vytrvalý déšť jsme nasedli do autobusu a vyrazili na cestu.

První zastávka na našem výletě směřovala na letiště Václava Havla. Zde pro nás byl přistaven autobus, kterým jsme projeli celé letiště. Viděli jsme hangáry i celou letovou plochu, vzlétat a přistávat letadla nástupní terminály, navigování letadel po příletu a vše co se okolo letadla děje.

Ale nejvíce jsme se těšili na letištní hasiče. Zde nám ukázali své zásahové automobily a předvedli ukázku hlavního zásahového vozidla Panther Rosenbauer FLF 6×6 HRET. Zavedli nás do Polygomu, kde testují svojí fyzickou zdatnost

Další součástí výletu byla projížďka na výletní lodi Praha. Zde nám už vykouklo sluníčko. Děti i dospělí se hned přesunuli na horní palubu lodě a pozorovali okolí. Plavbu nám zpestřil pan Kruk, který o budovách a památkách v okolí Vltavy hodně věděl, bylo to velice zajímavé.

Poslední zastávka byla směřovaná hlavně pro děti, jeli jsme na klikovací autobus. Tento autobus byl vystaven v české vesničce na Olympiádě v Londýně v roce 2012. Teď je umístěn ve firmě Agrofert Holding a.s. Praha.

Děti viděly jak autobus klikuje a i se zabavili na dětském hřišti s posilovacími stroji, které je umístěno hned vedle vystaveného autobusu.

Masopust ve Slavětíně (23. 2. 2013)

V sobotu 23. února odpoledne se ve Slavětíně konal masopust, průvod maškar prošel celou vesnici. Po cestě se jedlo, pilo, hrálo a tancovalo. Nechyběly tradiční masky jako medvěd s medvědářem, kat, nevěsta se ženichem, mlynář s mlynářkou, bába s dědkem, celá kominická rodina, pekařky, doktor a mnoho dalších.

Masopustní průvod ve Slavětíně

Hasiči na Facebooku