Historie KL

Krušnohorská liga je seriál soutěží v požárním útoku mužů a žen. Založena byla v roce 1997 a díky tomu se stala jednou z nejstarších lig v požárním útoku v České republice. Své jméno získala díky Krušným Horám, v právě jejichž okolí se soutěže KL začaly konat. Postupně se ale KL rozšířila i do oblastí vzdálených několik desítek km od Krušných Hor, jako například okresy Plzeň sever, Rokycany a nebo Praha východ. KL sdružuje, z hlediska požárního sportu, nejlepší sbory dobrovolných hasičů ze severu Čech. Není však uzavřena jen pro ně, proto se jejích soutěží účastní sbory dobrovolných hasičů a hasičské záchranné sbory z celé České republiky a také z Německa. Dosud se soutěže KL konaly v celkem 9 okresech (Teplice, Chomutov, Louny, Litoměřice, Most, Děčín, Plzeň-sever, Praha-východ a Rokycany).

Více na: www.krusnohorskaliga.cz

Hasiči na Facebooku